× Anasayfa Hakkımızda Hizmetler Referanslar Tasarımlar Blog İletişim

Sitenin kullanıcı tarafından akıldı kalması için görsel olarak etkileyici olması gerekmektedir. Sitelere girildiğinde sitenin üst tarafında bulunan logo kısmına bakmaktadır. Logo etkileyici olursa kullanıcı siteyi hatırlar. Ayrıca logo bir sitenin imzası olarak da geçmektedir. Logonun ortak özelliği olarak sade ve kolay bir tasarım olmasıdır. Bunun yanında kesinlikle taklit bir logo yapılmaması gerekmektedir.

 Logonun Önemi

 Büyük firmalar yeni bir imaj yaratmak için birçok logo tasarımı denemektedir. Bu logo tasarımlarında pek çok denemeler yapmaktadır. Hangisi kullanıcı için uygun ve beğenilen bir tasarıma sahip ise onu seçer.

 Bu tasarım sayesinde markalarını yükseğe taşımaya çalışırlar. En gelişmiş firmaların logo tasarımları birçok kez değiştirilmiştir. Gelişen dünya ile tasarım anlayışları da farklı olmaya başlamıştır. Yeni renk akımları çıkmasıyla beraber tasarımlar çok farlı boyuta geçmiştir. Sizde siteniz için en uygun tasarımı yaptırmak istiyorsanız eskişehir logo tasarım olarak size en iyi hizmeti vermekteyiz. Referanslarımızı inceleyerek bu sektörde öncü olduğumuzu anlayabilirsiniz.

 Logonun Yanlış Yapılması

 Her bir logo sektörünü belirlemek zorundadır. Yapılan tasarım ile sektör ile uyuşmayan logo yapımı olan siteye zarar verir. Çünkü bir logo site için bir yol haritası demektir. Logodan kullanıcıyı etkilenirse akılda kalarak yükselişe geçer. Ayrıca benzer logo yapımı da firmanın imajı bakımından kötüye düşürmektedir. Taklit olarak gözüken bir logo iş sektörü tarafından sevilmez. Bu yüzden logo yapılırken taklit edilecek bir çalışma yapılmaması germektedir. Logo tamamen sade ve anlaşılır bir şekilde yapılmalı yapılan bir çalışmanın siteyi yansıtmalıdır.

 Logonun Benzersiz Olması

Bir logonun akılda kalması için sıra dışı olması gerekmektedir. Sıra dışı olan bir logo kullanıcılar tarafından daha kolay akılda kalacak ve markanın bilinirliğini artıracaktır. Kullanılan logoda renkler sektöre özel renkler kullanılması gerekmektedir. Örnek olarak sağlık sektöründe bir projeniz var ise beyaz ya da mavi renklerinin açık tonları kullanılırsa bir kullanıcı daha akılda kalacaktır. Birçok alanda bu durum değişiklik göstermektedir. Pill Web Tasarım olarak tecrübeli ekibimizle beraber projeniz en iyi ve en uygun logo yapılmaktadır. Sade ve benzersiz bir tasarımla ile markanızı bilinirliği artacaktır.